Czy tylko grafik potrzebuje rysika do telefonu - Sprawdź dlaczego nie

Jeszcze kilkanaście lat temu rysik do ekranu dotykowego wykorzystywany był do starego typu ekranów oporowych – inne technologie po prostu jeszcze nie zostały opracowane. Potem, w 2007 roku Steve Jobs swoim zapisującym się na trwałe w historii technologi sprzętem oraz tekstem Stylus? Who wants a stylus? po raz kolejny zrewolucjonizował rynek ekranem typu multitouch. Powrotem do rysików w nowym wydaniu był zaś Samsung Galaxy Note z 2011 roku. Obecnie  telefon z ekranem pojemnościowym może obsługiwać rysik, jeżeli jest odpowiedniego typu. Pozwala on na większą precyzję, a także wygodę użytkowania. Czy jedynie osoby korzystające z telefonów jako narzędzi pracy – graficy potrzebują rysików? Dowiedz się więcej o zaletach tego prostego gadżetu, a z pewnością zechcesz go mieć.

Czym właściwie jest rysik pojemnościowy?

Rysik do ekranów LCD typu pojemnościowego jest wykonany z trwałego materiału, estetycznie wykończonego często w wybranym kolorze. Część stykająca się z ekranem jest magnetyczną gumką, która umożliwia oddziaływanie na panel dotykowy ekranu pojemnościowego. Najczęściej jest ona dosyć szeroka, gdyż ekran i tak reaguje na dotyk na większej powierzchni. Istnieją także tak zwane rysiki małopunktowe, które dzięki specjalnym elementom umożliwiają wysoce precyzyjne wskazywanie. Nie są jednak zbyt często wykorzystywane w powszechnym użyciu.

Kiedy rysik do ekranów LCD jest szczególnie przydatny

Nawet najprostszy rysik pojemnościowy zapewnia większą dokładność przy użytkowaniu urządzenia. Rysik do smartfona można bowiem wykorzystywać także w tabletach czy na ekranach dotykowych komputerów. Dzięki nim łatwiej utrzymać powierzchnię ekranu w czystości. Obywa się bez tłustych śladów, zabrudzeń przenoszonych na dłoniach, ale to nie wszystko. Niewielki rysik do telefonu docenisz zwłaszcza zimą. Będąc na zewnątrz używanie smartfona w zwykłych rękawiczkach jest właściwie niemożliwe, a nawet specjalne rękawiczki do smartfona nie zawsze się sprawdzają. Wykorzystując rysik do ekranu dotykowego skorzystasz z każdej funkcji bez problemów z jej wyborem. Powierzchnia rysika stykająca się z ekranem nie rysuje go, co jest kolejną zaletą. Docenią go także panie o dłuższych paznokciach czy noszące tipsy, gdyż znacznie ułatwia używanie telefonu. Uniwersalny rysik, telefon z ekranem pojemnościowym obsłuży w praktycznie każdej sytuacji.

Wybierz swój rysik do ekranu dotykowego

Jeżeli już przekonałeś się, że rysik do smartfona to nie tylko gadżet, ani specjalistyczne urządzenie, wybierz rysik do telefonu dopasowany do własnych potrzeb. Proste rysiki pojemnościowe to niewielki wydatek, który może znacząco podnieść komfort użytkowania urządzeń mobilnych. Niewielkie elementy wyposażenia telefonu, w wybranym kolorze stanowią także atrakcyjny dodatek. Estetyczny kształt długopisu, czasem także z funkcjonalnością do pisania, albo mały brelok z możliwością wpięcia do gniazda jack. Rysik pojemnościowy w wybranym kolorze sprawdzi się idealnie w niemal każdym zastosowaniu do Twojego telefonu, jak i na prezent.